Executive Search i Rekrutacje w Polsce - NAJINTERNATIONAL Executive Search | Recruitments | HR Advisory

Executive Search i Rekrutacje w Polsce

Executive Search i Rekrutacje w Polsce

Executive Search i rekrutacje na terenie całej Polski

Warszawa | Poznań | Wrocław | Kraków | Katowice | Lublin | Białystok | Szczecin | Gdańsk | Lodź i inne

Executive Search w Polsce, znany również jako headhunting, to wysoko specjalizowany proces rekrutacyjny, który ma na celu znalezienie i zatrudnienie kandydatów na kluczowe stanowiska kierownicze w firmach. Jest to zaawansowana metoda, często stosowana w przypadku wysoko wyspecjalizowanych, strategicznych i trudnych do obsadzenia stanowisk.

  1. Proces executive search zaczyna się od głębokiego zrozumienia potrzeb firmy oraz jej kultury organizacyjnej. Konsultanci ds. executive search współpracują z przedstawicielami firmy Klienta, aby uzyskać wnikliwe informacje dotyczące oczekiwań względem nowego lidera, jego kompetencji, doświadczenia oraz wartości, które ma reprezentować.
  2. Następnie inicjowany jest proces identyfikacji potencjalnych kandydatów. Konsultanci posługują się szeroką gamą narzędzi, takich jak bazy danych, sieci kontaktów oraz śledzenie rynku pracy, aby zlokalizować osoby spełniające wymagania klienta. Kluczowym elementem tego etapu jest zachowanie dyskrecji, aby uniknąć rozprzestrzeniania się informacji o poszukiwaniu nowego lidera.
  3. Po zidentyfikowaniu potencjalnych kandydatów następuje ich ocena pod względem zgodności z oczekiwaniami klienta. Konsultanci przeprowadzają wywiady, analizują kompetencje, doświadczenie i potencjał rozwoju każdego kandydata. W tym procesie wykorzystywane są również testy psychometryczne i ocena umiejętności przywódczych.
  4. Kolejnym etapem jest prezentacja krótkiej listy najlepiej dopasowanych kandydatów klientowi. W tym momencie konsultanci przedstawiają klientowi kompleksowe informacje na temat każdego kandydata, wraz z analizą ich mocnych stron i potencjalnych obszarów do rozwoju. Klientowi zostaje także udostępniona pełna dokumentacja dotycząca procesu selekcji.
  5. Po otrzymaniu informacji zwrotnej od klienta, konsultanci ds. executive search organizują spotkania kwalifikacyjne pomiędzy klientem a wybranymi kandydatami. W tym etapie kluczowe jest umiejętne zarządzanie harmonogramem, aby zminimalizować czas trwania procesu rekrutacyjnego.
  6. W miarę postępu procesu, konsultanci są aktywnie zaangażowani w negocjacje z wybranym kandydatem w sprawie warunków zatrudnienia. Starają się także utrzymać zaangażowanie kandydata, dostarczając mu informacji na temat korzyści związanych z pracą w danej firmie oraz perspektyw rozwoju zawodowego.
  7. Po pomyślnym zakończeniu negocjacji i akceptacji oferty, konsultanci ds. executive search wspierają proces onboardingu nowego lidera. Pomagają w integracji go z zespołem oraz zapewniają wsparcie w pierwszych fazach adaptacji do nowego środowiska pracy.

Cały proces executive search opiera się na współpracy i partnerskich relacjach pomiędzy klientem a konsultantami. Kluczowym elementem sukcesu jest także profesjonalizm, dyskrecja oraz dogłębne zrozumienie specyfiki branży i potrzeb organizacji. Dzięki temu, firmy mogą skutecznie pozyskiwać najwyższej klasy liderów, którzy przyczyniają się do osiągania strategicznych celów biznesowych.

Korzyści jakie odnoszą Klienci dzięki współpracy z nami ⇒ Klient

W NAJ International rekrutujemy na terenie całej Polski w 10 Branżach

Nasi Konsultanci pracują dla Klientów w całej Polsce. Warszawa, Poznań, Lodź, Kraków, Katowice, Wrocław, Gdańsk, Lublin, Olsztyn, Szczecin

https://www.forbes.pl/najlepsze-agencje-doradztwa-personalnego-w-polsce-w-2021-roku/wm4nt80

Ile kosztuje praca z agencją rekrutacyjną?

Rekrutacje Międzynarodowe Europa, Azja, Ameryka, Afryka

Rekrutacje międzynarodowe poprzez IESF. >>Obejrzyj Video.

pracodawca@naj.com.pl

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]