Rekrutacje międzynarodowe w USA - NAJINTERNATIONAL Executive Search | Recruitments | HR Advisory

Rekrutacje międzynarodowe w USA

Rekrutacje międzynarodowe w USA

Rekrutacje międzynarodowe w USA to wyzwanie dla wielu firm.

Rekrutacje międzynarodowe w USA to wyzwanie dla wielu firm. Ostanie lata to bardzo dynamiczny rozwój polskich firm na rynkach międzynarodowych.

Do naszej agencji coraz częściej trafiają przedsiębiorstwa, które poważnie rozważają ekspansję na rynkach zachodnich. Jednym z największych wyzwań dla tego rodzaju firm jest pozyskanie kompetentnego przedstawiciela na terenie Stanów Zjednoczonych Ameryki. Na początku firmie wystarczał jedynie dystrybutor. Potem często pada inne pytanie. „Jak rozwijałby się nasz biznes gdybyśmy mieli na rynku USA Business Development Managera? A może lepiej własną spółkę, którą kierowałaby kompetentna osoba z rynku lokalnego? Osoba, która zna kulturę lokalną i byłaby by w stanie stworzyć dobrze funkcjonujący zespół? Dodatkowo ktoś, kto pasowałaby do naszej polskiej centrali, właścicieli lub kadry zarządzającej?”.

Dlatego najczęściej firmy trafiają do nas najpierw z potrzebą rekrutacji Business Development Managera, Country Manager, Country Head, Dyrektora Generalnego, Dyrektora Sprzedaży.

Kluczowe czynniki sukcesu.

Ze względu na różnicę w strefach czasowych  pomiędzy poszczególnymi Stanami w ramach USA, dodatkowo ze względu na różnicę czasu miedzy USA a Polską, dobrze wybrany lokalny manager ma kluczowe znaczenie dla powodzenia przedsięwzięcia/ekspansji. Tego rodzaju rekrutacji nie da się przeprowadzić skutecznie pracując jedynie  z polskim konsultantem/rekruterem. Ryzyko niepowodzenia jest zbyt wysokie. Do takiego zadania potrzebny jest po pierwsze dojrzały, lokalny konsultant, osadzony w lokalnej rzeczywistości. Po drugie ktoś kto od wielu lat obserwuje rynek. Ponadto konsultant, który będzie w stanie ocenić jak bardzo wartościowe są sukcesy konkretnego kandydata. Najlepiej gdyby był to konsultant pracujący w agencji z wieloletnim doświadczeniem rekrutacyjnym. Dodatkowo, ktoś kto doskonale zna specyfikę danego sektora i rynku. Ostatecznie konsultant, który poprowadzi przez meandry lokalnego prawa, skonsultuje konieczny budżet na wynagrodzenie w porównaniu z oczekiwanymi kompetencjami. Merytorycznie odpowie na pytania polskiej firmy.

Pod wpływem takich zapytań od Klientów Biznesowych znaleźliśmy rozwiązanie. W ramach International Executive Search Federation podchodzimy indywidualnie do każdej firmy i każdego zadania biznesowego. Wybieramy najwłaściwszego Konsultanta międzynarodowego dla realizacji danego projektu rekrutacyjnego. Dziś przedstawiamy Steva Hall, który prawdopodobnie będzie Państwa reprezentował jeśli zwrócicie się do nas z pytaniem dotyczącym konsultacji rekrutacyjnej na terenie USA.

A co z rekrutacjami w Holandii?