Pięć powodów dla których warto pracować z firmą rekrutacyjną na wyłączność - NAJINTERNATIONAL Executive Search & Leadership Solutions

Pięć powodów dla których warto pracować z firmą rekrutacyjną na wyłączność

Pięć powodów dla których warto pracować z firmą rekrutacyjną na wyłączność

Podczas rekrutacji rekrutujący menedżerowie często zmagają się z ogromną liczbą życiorysów, z których większość zwykle jest nieistotna. Cały proces weryfikacji natomiast wymaga czasu i cierpliwości, aby je uporządkować i znaleźć najlepsze talenty do konkretnej roli w organizacji.

Próbując przyspieszyć proces rekrutacji i uniknąć konieczności radzenia sobie z setkami CV przesłanych przez kandydatów, wielu z menedżerów zwraca się do kilku agencji rekrutacyjnych i pozwala im wyszukać najbardziej odpowiedniego kandydata na dane stanowisko. Wydaje się, że jest to znakomity sposób aby szybko zamknąć rekrutację.

W rzeczywistości ma to negatywny wpływ na proces rekrutacji i może prowadzić do dokładnie odwrotnych rezultatów: spowalnianie i więcej zadań do wykonania niż się menedżer spodziewał. Oto kilka powodów, dla których praca na wyłączność z jedną agencją przynosi więcej korzyści.

1. Twoja firma ma dostęp do najlepszych kandydatów także „biernych” na rynku pracy

To prawda, że ​​współpraca z kilkoma agencjami rekrutacyjnymi zapewni ci długą listę kandydatów. Jednak biorąc pod uwagę zaciętą konkurencję, agencje, które konkurują ze sobą w celu uzyskania najszybszych możliwych wyników, prawdopodobnie nie skupią się zbytnio na tworzeniu listy wykwalifikowanych kandydatów i pracują w pierwszej kolejności z najłatwiejszymi kandydatami. Mogą nie mieć czasu na skuteczne sprawdzenie każdego CV, aby dowiedzieć się, czy talent rzeczywiście pasuje do danej roli. Chcą sprawiać wrażenie że są najszybsi. Tym sposobem nie uzyskujesz jakości, na którą zasługujesz.

2. Chroń wizerunek swojej firmy

Poza tym łatwo dostępna pula kandydatów składa się z kandydatów, którzy aktywnie szukają pracy. Oznacza to, że rejestrują się w kilku firmach rekrutacyjnych i są na wielu bazach danych. Aby do nich dotrzeć, nie trzeba bardzo ciężko pracować, analizować, szukać, rozmawiać, przekonywać do oferty. W rzeczywistości wielu z tych kandydatów możesz znaleźć na własną rękę. Są więc szanse, że jeśli zatrudnisz wiele agencji rekrutacyjnych, otrzymasz listy z tymi samymi kandydatami. Oznacza to również, że najprawdopodobniej oni skontaktują się z tym samym kandydatem więcej niż jeden raz na dane stanowisko, co sprawia, że ​​Twoja firma wydaje się kandydatom raczej nieprofesjonalna i niezorganizowana a czasami wręcz zdesperowana. Czy chciałbyś pracować w takiej organizacji?

Dostawca usług rekrutacyjnych, który pracuje wyłącznie dla Ciebie, dotrze głębiej niż dostępna w tej chwili pula kandydatów i znajdzie kandydatów, którzy niekoniecznie zamieszczają swoje CV w odpowiedzi na każde ogłoszenie (takie talenty te są zwykle najlepiej wykwalifikowanymi kandydatami ale również najmniej zmotywowanymi i potrzeba czasu aby ich przekonać do zainteresowania Twoją organizacją).

3. Oszczędza czas

Najszybsi kandydaci nie zawsze są najlepszym rozwiązaniem. Będziesz musiał poradzić sobie z niespójnymi wiadomościami wynikającymi z pracy z wieloma agencjami a sytuacja może łatwo wymknąć się spod kontroli i pochłania większość twojego czasu.

Praca wyłącznie z jednym dostawcą jest korzystna dla obu stron – agencja angażuje się w pełni w proces i ty otrzymujesz w zamian maksimum wysiłku. Taka współpraca pozwala firmie rekrutacyjnej poświęcić czas na dopasowanie Twoich potrzeb do większej ilości kandydatów, co pomaga również zminimalizować ryzyko nieudanych rekrutacji a ty możesz oczekiwać dłuższego okresu gwarancyjnego.

4. Idealny do rekrutacji strategicznej

Kiedy Twoja rekrutacja jest trudne (np. potrzebujesz talentu z wieloma umiejętnościami lub specyficznymi cechami osobowości), kiedy wiesz, że na rynku zdecydowanie brakuje odpowiednich talentów to wyłączna współpraca z dostawcą usług rekrutacyjnych daje motywację konsultantowi do zaplanowania i wdrożenia najlepszej strategii, dzięki czemu uzyskasz dokładnie to, czego potrzebujesz.

Nie można oczekiwać, że poszukiwanie talentów będzie pierwszym priorytetem firmy rekrutacyjnej, nad którą nie pracujesz na zasadzie wyłączności, w porównaniu z rekrutacjami nad którymi pracują na wyłączność z klienci na wyłączność.

5. Praca konsultacyjna

Gdy musisz poradzić sobie z trudnym wyszukiwaniem, potrzebujesz kogoś, kto oceni twoje potrzeby, zrozumie wszystkie szczegóły roli, zapewni, że oczekiwania interesariuszy zostaną w pełni spełnione, wdroży najlepszą strategię rekrutacyjną w trakcie całego procesu rekrutacji.  Wymaga to prac konsultacyjnych, które można wykonać z powodzeniem tylko wtedy, gdy zatrudnisz agencję rekrutacyjną do współpracy z Tobą i dla Ciebie.
Znalezienie kandydatów idealnie dopasowanych do roli i zgodnych z kulturą i celami firmy. Wymaga to czasu i skutecznych praktyk zatrudniania.

Partnerstwo z dostawcą usług rekrutacyjnych na zasadzie wyłączności jest kluczem do najbardziej udanych praktyk rekrutacyjnych. Osoba rekrutująca, z którą współpracujesz, staje się rozszerzeniem Twojej organizacji, uzyskuje dogłębne zrozumienie Twoich potrzeb i dostosowuje skuteczną strategię rekrutacyjną.

Emmanuel White, Co-Founder at WeLinkTalent, Exclusive partner IESF Singapore.

: https://iesf.com/2020/02/13/5-good-reasons-to-partner-exclusively-with-search-firms/